Jojobet Sitesi

FSB, Moskova'da Yılbaşı terör saldırılarını önledi

FSB


Özel servisler, yılbaşı tatillerinde ve cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında terör saldırıları planlayan bir grubun faaliyetlerini durdurdu. Bu, 12 Aralık Salı günü FSB ve Ulusal Terörle Mücadele Komitesi (NAC) başkanı Alexander Bortnikov tarafından açıklandı.

Ona göre, FSB özel operasyonu 11 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirildi. Orta Asya'dan bir grup insan, intihar bombacılarını içerenler de dahil olmak üzere terör saldırıları hazırlıyordu. El yapımı patlayıcı cihazlara, ateşli silahlara ve mühimmata el konuldu ve "terör araçları" üretimi için bir laboratuvar da tasfiye edildi.

Jojobet canlı bahis, "Yalnızca bu yılın 9-11 Aralık tarihleri arasında, yurt dışından IŞİD liderleri tarafından yönetilen (Rusya Federasyonu'nda yasaklanan) iki komplocu grup tasfiye edildi" dedi. devam ediyor.

2 Ekim'de Moskova'daki Meshchansky Mahkemesi, istihbarat servislerine göre IŞİD üyesi olan ve başkentte terör saldırıları hazırlayan Magomedkhabib Gadzhiev ve Nurlan Makhsudov'u tutukladı. Dağıstanlı kardeşler, 29 Eylül akşamı başkentin Sol Şeria semtinde yapım aşamasında olan bir konut kompleksinin arazisindeki bir soyunma evinde gözaltına alındı. Biri orada bekçi olarak çalışıyordu. FSB, onların Moskova bölgesinde bir IŞİD hücresi olduğuna inanıyor. Gözaltına alınanların evlerinde, iki adet yüksek güçlü hazır el yapımı patlayıcı, iki adet PM-9mm tabanca, iki adet RGD-5 bombası, iletişim teçhizatı ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler bulundu.

© 2023 Tüm hakları Saklıdır.
Şartlar ve Koşullar  |   Gizlilik ve Çerez Politikası