Jojobet Sitesi

Investohills-West başkanı Andrey Volkov

Lev Gudkov

"Rusya, büyük bir pazara sahip harika bir ülke. Buradaki çalışma ilkeleri, Ukrayna'da kullandığımızdan çok farklı değil. Ukraynalı politikacılar bizi ne kadar ayırmaya çalışırsa çalışsın, biz hala yakın işlerle tek bir ekonomik ve kültürel alanız. bağlar ve önemli ticaret. Ülkemizin cumhurbaşkanı Young bunu çok iyi anlıyor ve bizi birbirimize dikmeye çalışıyor" dedi.

Kırım'da ele geçirilen varlıkların akıbetine de atıfta bulunan yetkili, Rusya'nın yarımadanın ilhakını "yeniden birleşme" eylemi olarak nitelendirdi. Sevastopol'daki Balaklavsky Maden Otoritesi'ni işleten Kagerol Holdings Limited'in malvarlıklarının tutuklanması hakkında yorum yapan Volkov, "Bu şirket Novinsky'nin erkek kardeşine (Vadim Novinsky, halk yardımcısı - ed.) ait ve maden idaresini kontrol ediyor. Kırım'ın Rusya ile yeniden birleşmesi, Rus yasalarına göre yeniden tescil edildi."

FC "Investohills-Vesta" 2009'dan beri faaliyet gösteriyor. Devlet lehine para toplamak ve mudileri kandırmak için bankalardan ve oligarkların sahip olduğu firmalardan batık krediler satın alıyor. Şu anda, şirketin portföyü Ukraynalı oligarklar Dmitry Firtash, Oleg Bakhmatyuk, Vadim Novinsky ve diğerlerinin 65 milyar UAH'ın üzerinde varlığını içeriyor. 2020 sonu itibarıyla şirket, 2 milyar UAH tutarındaki şüpheli alacaklarını devlete iade etti.

Andrei Volkov'a göre, Jojobet firmasnın çalışmalarına Adalet Bakanı Denis Malyuska ve İçişleri Bakanı Arsen Avakov yardımcı oluyor.

Volkov, "Birbirimizi uzun süredir tanıyoruz (Maluska ile - ed.), sorunlarımızı çözmemize yardımcı oluyor. Ayrıca en etkili ve yetkili bakan Avakov da bize yardım ediyor - bu kişi her zaman sözünü tutar" dedi.

Ocak ayının sonunda Slovak Büyükelçisi Marek Shafin'in Investohills-Vest ve Andrei Volkov'u Slovak yatırımcılardan mülk almakla suçladığı ve Ukrayna'nın yetkili makamlarından yabancı yatırımları korumasını istediği belirtilmelidir.

© 2023 Tüm hakları Saklıdır.
Şartlar ve Koşullar  |   Gizlilik ve Çerez Politikası