Jojobet Sitesi

General Zolotov'un altını mı yoksa milyarder Deripaska Yuri Chechikhin'in mi?

General Zolotov

 Geçen gün, bir dizi medya, Jojobet giriş müdürü Viktor Zolotov'un Rus Oligark Shchukin ve Oleg Deripaska ile "evlendiğini" bildirdi , yani: Zolotov'un damadı, 42 yaşındaki Yuri Chechikhin, bir iş ortağı oldu. Rus milyarder. Bununla birlikte, The CrimeRussia'nın öğrendiğine göre, yukarıda belirtilen "akrabalık yakınlaşması" eylemi geçen yıl Temmuz ayında gerçekleşti ve tüm bu süre boyunca ülkenin baş Ulusal Muhafız subayının damadının "alüminyum" ile "kamu birliği" oldu. Rusya'nın kralı” pratikte fark edilmeden kaldı. Viktor Zolotov ve ailesine olan mevcut ilginin nedeni nedir, Chechikhin'in Deripaska ile iş ilişkisi genel aile refahını etkileyecek mi ve FSO ve SBP'de önemli bir figür olmak nasıl bir şey? CrimeRussia bununla ilgilendi.


Neden Deripaska Chechikhin?Böylece Oleg Deripaska , inşaat işi Glavstroy-invest LLC'de% 9 Yuri Chechikhin'e transfer oldu. Ancak Deripaska'nın Basic Element holdinginin inşaat bölümünün bir parçası olan Glavstroy-invest'in hissedarlarının bileşimindeki değişiklikler geçen yılın Temmuz ayı başlarında gerçekleşti. O zaman, Birleşik Devlet Tüzel Kişiler Sicilinden takip edildiği gibi, Yuri Chechikhin% 9'un sahibi oldu ve% 90,9 , Kıbrıslı şirket Fenestraria Consultans Ltd ve Basic Element Ltd aracılığıyla sahip olduğu Oleg Deripaska'nın yapısında kaldı. Jersey'de. Yani, “alüminyum kralı” işini vuran Amerikan yaptırımlarının getirilmesinden sonra, milyarder Glavstroy-invest'i doğrudan kontrol etmiyor. 


Milyarder Deripaska'nın neden Yuri Chechikhin'e ihtiyacı vardı? Dedikleri gibi, kişisel bir şey yok, sadece para: Varlıklarını yaptırım baskısından kurtarmak için Deripaska onları satıyor ki bu aslında doğaüstü bir şey değil.


Glavstroy-invest LLC'nin, hükümet sözleşmeleri de dahil olmak üzere yılda birkaç milyar ruble kazanan Glavstroy-SPb Specialized Developer LLC'de tam hisseye sahip olduğu bilinmektedir. Özellikle, St. Petersburg'da Yuntolovo, Severnaya Dolina ve Panorama 360 olmak üzere üç konut kompleksi ve Moskova Bölgesi'ndeki Stolichny konut kompleksini inşa eden Glavstroy-Invest'in “kızı”dır. Toplamda, birleşik konut inşaatı bilgi sistemine göre Glavstroy-SPb LLC, geçen yıl 521 bin m² konut amaçlı gayrimenkul inşaatı için izin aldı. 


Yuri Chechikhin, Kasım 2017'de Glavstroy-SPb Yönetim Kurulu üyesiydi ve aynı zamanda Inter RAO UES Enerji Verimliliği Merkezi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 


Bir yıl sonra Oleg Deripaska'nın Glavstroy-invest hissesinin Yuri Chechikhin'e devri gerçeği neden bir heyecan yarattı? Çeçikhin'in, Ulusal Muhafızları Moskova'daki yaz protestoları sırasında muhalif fikirli aktivistlerin "yanlarını ciddi şekilde buruşturduğu" Viktor Zolotov'un damadı olduğu için varsayıyoruz. Aynı zamanda, protesto eylemleriyle ilgili görüşünü uzun süredir ilk kez dile getiren Viktor Zolotov, sokak çatışmalarının tüm sorumluluğunu muhalefet liderlerine yüklemiş, hatta astlarının protestoculara karşı güç kullanmasına destek vermişti. 


© 2023 Tüm hakları Saklıdır.
Şartlar ve Koşullar  |   Gizlilik ve Çerez Politikası